SKARBY KRZYSZTOFORÓW

Nagraliśmy słuchowisko "Skarby Krzysztoforów" drugi odcinek z serii "Legendy Krakowskie".
Słuchowisko dostępne jest na stronie http://legendykrakowskie.pl
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

HISTORIA DLA DZIECI - DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE

Stowarzyszenie zrealizowało 5 kolejnych słuchowisk radiowych z serii "Historia dla dzieci" oraz nową piosenkę. 
Nagrania poświęcone są XX - leciu międzywojennemu.
"Historia dla dzieci" to seria słuchowisk zrealizowanych w formie teatru radiowego z autorskimi tekstami, pełną obsadą aktorską      i bogatą oprawą muzyczną i dźwiękową. 
Słuchowiska dostępne są za darmo na stronie http://historiadladzieci.pl

Projekt dofinansowano ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Partner projektu: Biblioteka Kraków. Patronat medialny: Radio Kraków

LEGENDY KRAKOWSKIE - słuchowisko radiowe

Legendy Krakowskie to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor. Po raz kolejny twórcy sięgają po nieco zapomnianą formę jaką jest słuchowisko. Ich wcześniejszy projekt, Historia Dla Dzieci, cieszył się dużym zainteresowaniem. Pokazał, że słuchowiska są dla dzieci i nie tylko formą niezwykle ciekawą, pobudzającą wyobraźnię. Legendy Krakowskie to wyjątkowa opowieść o najmłodszym krakowskim przewodniku Marcysiu...więcej nie zdradzamy zachęcamy do słuchania. Wejdźcie w świat wyjątkowy, poznajcie Kraków jakiego nie znacie, pamiętajcie w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy zasiane lata temu, podlewane i pielęgnowane za każdym razem gdy z ust do ust wędruje historia...

Aktorzy wystepujący w słuchowisku:
Piotr Piecha – jako antykwariusz Antoni
Zuzia Dróżdż – jako Ewka
Jaś Sułkowski – jako Marcyś

Test słuchowiska – Paweł Śmiałek
Reżyseria – Krzysztof Ridan i Paweł Bohater
Montaż nagrań – Krzysztof Ridan
Muzyka – Paweł Bohater
Efekty dźwiękowe – Krzysztof Filus
Nagarnie studyjne – SoundProve
Promocja – Agnieszka Łoś
Oprawa garficzna - Kamila Grzybowska - Sosnowska
Kierownik produkcji – Krzysztof Ridan

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Darczyńca – Kancelaria "Gorazda, Świstuń, Wątroba i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni"Partnerzy – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio w Krakowie, Studio ZGNIATACZ DŹWIĘKÓW, UNICUT

Zapraszamy na stronę legend krakowskich:

PUZZLE HISTORYCZNE POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR w ramach realizowanego projektu "Historia dla dzieci" objęło swoim patronatem PUZZLE HISTORYCZNE POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO.

Puzzle Początki Państwa Polskiego, stworzone przez Qbum, przeznaczone są dla dzieci w wieku 5+. Składają się z 84 dużych elementów, tworzących po ułożeniu ilustrację o nieregularnych kształtach o wymiarach aż 64 x 46 cm.

Nie są to jednak zwykłe puzzle. To kolorowe pudło, oprócz 84 dużych elementów, zawiera w sobie (i na sobie) legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego, grę ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony kolorowanki i gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach.

Puzzle zostały stworzone, żeby w interesujący sposób przybliżyć dzieciom historię początków państwa polskiego w oparciu o kilka wybranych wydarzeń z okresu wczesnopiastowskiego. Barwne scenki, często humorystyczne nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Ze względu na różnorodność przedstawionych scenek, postaci i zwierząt, puzzle będą odpowiednie i dla chłopca, i dla dziewczynki. Zarówno sama ilustracja, jak i informacje umieszczone na pudełku mogą być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego

Zapraszamy na stronę: www.qbum.pl

HISTORIA DLA DZIECI 2015

Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR zrzesza osoby, które od wielu lat aktywnie włączają się w działania na rzecz społeczności lokalnych, realizując projekty z zakresu kultury i sztuki, a także dotyczące rozwiązywania ważkich problemów społecznych m.in. walki z bezrobociem. Projekty te realizowane są we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami samorządowymi, a także z oraganami administracji rządowej.
Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR zrealizowało kolejna edycję słuchowisk radiowych dla dzieci.
Projekt dofinansowany został z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"
Wszystkie słuchowiska oraz towarzyszące im piosenki mozna posłuchąć oraz bezpłatnie pobrać ze strony:

Oto tytuły nowych słuchowisk:

W blasku ogniska  -  Bolesław Chrobry, Zjazd w Gnieźnie, koronacja, Mieszko I, Chrzest Polski, Sobótka

O krawcu szyjącym bez nici  -  Bolesław Krzywousty, przyłączenie Pomorza, testament Krzywoustego i rozbicie dzielnicowe

O lwie co kochał słońce  -  Kazimierz Jagiellończyk, Elżbieta Rakuszanka, Jan Długosz, Wojna Trzynastoletnia, Pokój w Toruniu

Stefan Batory, mądrość i męstwo w jednym  -  Jan Zamoyski, wolna elekcja, Inflanty, piechota wybraniecka, bitwa pod Pskowem, Akademia Wileńska

O wiarusie zaklętym w kamień  -  Napoleon i sprawa polska, Legiony Polskie, San Domingo,Hymn Polski, Jan Henryk Dąbrowski

O wielkiej tęsknocie i morzu  -  Powstanie Listopadowe, Wielka Emigracja, Hotel Lambert, rozkwit kultury polskiej na świecie

Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR zostało współproducentem filmu dokumentalnego pt. "Dosięgnąć Nieba" w reżyserii Piotra Augustynka. Film powstał w oparciu o materiały filmowe pozyskane i zrealizowane w 2014 roku przez Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR w ramach Programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski.
Szczegóły projektu oraz materiały dotyczące polskich badań rakietowych w okresie PRL -  na stronie internetowej:


Historia dla dzieci

Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR zrealizowało projekt "Historia dla dzieci", współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2014".

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przybliżenie dzieciom w wieku od 5 do 10 lat wybranych wydarzeń historycznych z dziejów Polski. W tym celu powstało osiem dziesięciominutowych słuchowisk, mających charakter teatru radiowego, z autorskimi tekstami, muzyką i oprawą dźwiękową. Na specjalnie stworzonej witrynie internetowej można posłuchać, a także pobrać wszystkie odcinki słuchowisk, piosenki oraz teksty:

 

http://historiadladzieci.pl

 

 

W ramach projketu wytłoczonych zostało 500 sztuk płyt CD z nagranymi słuchowiskami i bajkami, które rozesłano do szkół i przedszkole w całej Polsce.

Partnerzy projektu:

Patronat medialny

Projekt DOSIĘGNĄĆ NIEBA

Stowarzyszenie Filmowe TRZECI TOR zrealizowało projekt "Dosięgnąć nieba", w ramach dotacji otrzymanej z Muzeum Historii Polski w Warszawie program "Patriotyzm jutra". Projekt "Dosięgnąć nieba" związany jest z polskimi aspiracjami stworzenia własnego programu lotów kosmicznych. W ramach projektu Stowarzyszenie doprowadziło do digitalizacji unikatowych archiwalnych materiałów filmowych poświęconych polskim rakietom badawczym, zmontowało materiały filmowe oraz przeprowadziło wywiady z ostatnimi świadkami - naukowcami z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Uzyskane materiały filmowe przekazane zostały do Muzeum Wyrzutnia Rakiet w Łebie oraz posłużą do produkcji dużego filmu dokumentalnego.

Uruchomiona została strona internetowa http://rakietypolskie.pl

gdzie zamieszczono większosć zdigitalizowanych materiałów filmowych oraz fragmenty wywiadów z naukowcami.


Program GRUNDVIG

Stowarzyszenie jest także w trakcie realizacji dwóch projektów w ramach Projektu Partnerskiego Grundvig - Program „Uczenie się przez całe życie” Grundvig .

Projekt o tytule "Understanding and supporting Young Adults with Specific Learning Difficulties" (YASPELD).

Projekt realizowany z udziałem sześciu partnerów z Włoch, Cypru, Turcji, Bułgarii, Szwecji oraz Polski.
Okres realizacji projektu: 01.08.2012 – 31.07.2014.

Głównym celem działania międzynarodowych partnerów projektu jest stworzenie pomocy dydaktycznych dla osób u których zdiagnozowano dysleksje S.p.L.D. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: http://yaspeld.weebly.com/e-books.html

Projekt o tytule ”Exploring Technologies and New approaches In Art Education for adults (ETNA)”.
Projekt realizowany jest z udziałem sześciu partnerów z Belgii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech oraz Polski.
Okres realizacji projektu: 01.08.2012 – 31.07.2014.

 


ETNA to specjalny projekt dla seniorów do zwiększenia ich udziału w mulitkulturalnym świecie nowych technologii.
Międzynarodowy wymiar projektu prowadzi do odkrywania wielokulturowości i bezpośrednio pobudza do aktywnego życia. Projekt oferuje dla seniorów możliwość poznania nowych technologii i ich wykorzystania w praktyce, także do komunikacji międzynarodowej.


Poniżej zdjęcia z uczestnikami projektu ETNA (wykonane w instytucjach muzealnych w miejscowościach Oostende i Brugge w Belgii).


Koncert kolektywu artystycznego ŚCIEK / OPENCLOSE

Stowarzyszenie wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym zorganizowało koncert muzyki intuicyjnej w wykonaniu kolektywu artystycznego ŚCIEK / OPENCLOSE, przedstawicieli międzynarodowej sceny muzyki improwizowanej i eksperymentalnej oraz miejscowych twórców zajmujących się dźwiękiem, słowem i obrazem. Koncert odbył się 21 czerwca 2014 r. w krakowskim Bunkrze Sztuki w ramach Święta Muzyki.

Wystąpili:Wojciech Bajda, Ireneusz Kotecki, Tomohiro Sugawara, Andrzej Turczynowicz, Marek Pryjomko, Jarosław Tochowicz, Teresa Tyszowiecka-Tarkowska

Kreator stron www - szybka strona internetowa